Когато бившият зам.-министър на просветата Кирчо Атанасов поиска от всички шестгодишни деца да са първокласници, родители възразиха. В петиция срещу идеята написаха, че така се краде от детството на малчуганите. Недоволстваха, че не са ги питали. Възгласи против се чуха и в Кърджалийско.
Сега вече дебатът за образованието е публичен. Желанието на министър Сергей Игнатов е новият проектозакон да има широка обществена дискусия. Ангажирани да събират мнения са дори и учениците. Гласът на младите хора в нашата област също ще се чуе. Министерството дава възможност и за предложения в интернет.
Ако сме загрижени, но не участваме, никой не ни е крив. Нали?
28.05.2010 г.
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
2 коментара:
Какво му беше на образованието, та с тези реформи му разказахме играта... Произвеждаме неграмотници. да са ни живи и здрави, страшно бъдеще ни се "усмихва"
Чудя се,някой дава ли си сметка за медицинската страна на въпроса. За това, че детето трябва да достигне определено физическо, психическо и емоционално съзряване, за да е подготвено за учебния процес и успешно да усвоява знания и умения.Ето например вкостяването на малките костици на китката става на възраст около седем години. Тогава може да започне активното натоварване на детската ръчичка и да се очаква умело изписване на писмените символи. А какво да кажем за миелинизирането на невроните (образуване на специална мастна покривка около нервните клетки и пътища) Та този процес на миелинизация е в основата на нервно-психическото съзряване, респ. подобряване на концентрацията,увеличаване паметовата способност и изобщо... Чудя се, какво наистина ще се постигне с тази реформа в образованието - по-умни ли ще станат децата ни или по-невротизирани?!...Б
Публикуване на коментар